About us

Rodzina Cannabaceae ma jeden z największych potencjałów fitochemicznych i klinicznych w Królestwie Roślin. Uprawiana od wieków. Pierwsze oznaki używania konopi pochodzą z 8000 lat p.n.e. Roślina ta była uprawiana w Japonii, Korei i Chinach. Gatunki roślin z rodziny Cannabis przez wieki rozprzestrzeniały się po całym świecie. 

 

Dopiero w 1988 roku naukowcy odkryli receptor kannabinoidowy w mózgu szczura, który dowiódł farmakologicznego mechanizmu działania kannabinoidów. Kolejne odkrycia przyniosły wiedzę o układzie endokannabinoidowym w organizmie człowieka. Zwiększyło to zainteresowanie naukowców roślinami konopi nie tylko ze względu na działanie psychoaktywne, ale także inne oddziaływanie na organizm człowieka. Ponad 100 innych kannabinoidów oprócz terpenoidów może wpływać na układ endokannabinoidowy. 

 

Według najnowszej taksonomii rodzina Cannabaceae obejmuje blisko 170 gatunków. Od wieków najszerzej stosowana jest Cannabis indica ze względu na zawarte w niej związki psychoaktywne – izomery tetrahydrokannabinolu. Z tego samego powodu dostęp do tej rośliny został w wielu krajach ograniczony lub całkowicie zabroniony. Gatunki konopi ubogich w THC zostały dopuszczone do użytku przemysłowego, ale limity stężenia THC w suchej roślinie zostały ustalone w Unii Europejskiej (0,2%) i USA (0,3%).

 

Cannabis sativa, gatunek ubogi w THC, ma różne potencjalne zastosowania w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i suplementów diety ze względu na wysoką zawartość legalnego kannabinoidu – kannabidiolu CBD. Jednak legalne konopie o zawartości THC poniżej limitu, po przetworzeniu mogą dawać ekstrakt, pastę, nalewkę lub destylat z wyższymi stężeniami THC, co czyni te surowce nielegalnymi.

 

Nasz zespół wykorzystał wieloletnie doświadczenie naukowe i opracował technologię selektywnego usuwania THC z zachowaniem innych składników, takich jak inne kannabinoidy czy terpeny. Stężenie THC w naszych surowcach po procesie oczyszczania spada do poziomu poniżej 0,005%. Nasz surowiec BEZ THC pozwala naszym klientom używać go bez obaw o wykrywanie THC w ich produkcie końcowym.

 

Właśnie dlatego powstało Hemp Wizards